jste zde: úvodní » Kdo jsme


Kdo jsme

Naše kuchyně

Naším cílem je dobře najedený strávník, spokojený zákazník. Jídelníčky tvoříme v rámci zásad správné gastronomické skladby tak, aby si vybral skutečně každý. Denně máme v nabídce nabídku z několika jídel.

Do svých denních nabídek zařazujeme nové receptury, netradiční jídla, recepty světových kuchyní, ryby mořské i sladkovodní, všechny druhy mas včetně zvěřiny, ovoce a zeleninu, mléko a mléčné výrobky vlastní výroby. Každý den je v nabídce také pokrm dle zásad racionální výživy. K výrobě používáme zásadně maso z českých farem a chovů: hovězí maso z mladých býčků ze Šumavy, vepřové maso z farmy z Plzně - severu, kvalitní prověřenou českou zvěřinu nám vozí pan Bubeníček z lesů našeho regionu, drůběží maso (kuřata, kachny i krůtí maso) používáme pouze z české farmy.  Ryby, zpravidla vyfiletovaný = téměř bez kostí, kapr nebo pstruh je u nás samozřejmostí. Brambory používáme pouze od farmářů z Moravy. Mléko a vajíčka jsou také z farmy.

Záleží nám na zdraví našich strávníků! Proto náš slogan "Kvalita, na kterou se můžete spolehnout" nejsou jen prázdná slova!

Personál


Vaříme s láskou k českým receptům a rádi objevujeme zahraniční kuchyně. Umíme dobrou musaku i svíčkovou. Děti i dospělí jsou u nás v dobrých rukách. Naše kuchyně je především zdravá, pestrá a jako od maminky.

 

 

Vybavení

Výrobní prostory jsou vybaveny špičkovou technologií pro velkokuchyňské provozovny. 
Za samostatnou zmínku stojí konvektomaty. Toto zařízení je velmi moderní přístroj, který zaručuje zdravé vaření.  Vše se vaří, peče, smaží, dusí pomocí horkého vzduchu s přidáním páry. Nedochází k tepelným a ani chuťovým ztrátám, veškeré pokrmy si zachovávají dostatek vitamínů a všech živin.

Historie

- vznik v roce 1995, jako samostatná školní jídelna, příspěvková organizace

- zřizovatelem je Plzeň, statutární město

- ředitelkou byla jmenována Mgr. Olga Süssová, která od roku 1987 vykonávala funkci vedoucí této školní jídelny a v roce 1994 se zasloužila o osamostatnění a vznik organizace

- v roce 1995, krátce po vzniku organizace, proběhla rekonstrukce celé budovy, kde organizace sídlí

- školní jídelna zajišťuje stravování pro žáky 10. základní školy Plzeň

- organizace má zřizovatelem povolenu doplňkovou činnost a to: zajištění stravování pro veřejnost, výrobu potravinářských výrobků, pekařství, cukrářství.

 

 


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

© Všechna práva vyhrazena 10. školní jídelna Plzeň, nám. Míru 4, příspěvková organizace - Školní jídelna Plzeň Bory
Zpět na začátek stránky

webdesign PeVat.com